[ATB] Nowości Groveżurawie wieżowe

Nowe pięcioosiowe żurawie terenowe Grove

Data publikacji:

We wrześniu i październiku br., firma Grove przeprowadziła pokazy swojej nowej oferty w zakresie dźwigów terenowych. Goście odbyli przy tym wycieczkę po fabryce w zakładzie Manitowoc w niemieckim Wilhelmshaven, gdzie następnie odbyły się pokazy na żywo i prezentacje terenowe oferowanych żurawi firmy, w tym dwóch przełomowych modeli - Grove GMK5120L i Grove GMK5150XL.

 

Grove GMK5120L 

Grove GMK5120L o udźwigu 120 t zapewnia duży zasięg dzięki zastosowaniu 66 m wysięgnika głównego. Jest to kompaktowy i uniwersalny model, a jego wymiary to zaledwie 14,19 m długości całkowitej i 2,75 m szerokości. Idealnie sprawdzi się w pracy w miejscach o utrudnionym dostępie, jest łatwy w transporcie, a także bardziej zwrotny dzięki zastosowaniu niezależnego zawieszenia Grove Megatrak. Żuraw może również z łatwością przenosić wiodącą w swojej klasie ilość przeciwwagi,  bez względu na to, czy wymagane są konfiguracje dla 10, 12 czy 16,5 ton na oś.

Grove GMK5150XL 

Drugą z prezentowanych nowości był model Grove GMK5150XL, który zapewnia zwiększony udźwig do 150 t i długość wysięgnika 69 m. Uwagę zwracają znakomite osiągi oferowane przez ten dźwig. Na 68,7 m może udźwignąć 8,1 t, na 66 m podnosi 9,4 t, a na prawie 60 m niewiarygodne 12,7 t. Jego wykresy obciążeń nie mają sobie równych na rynku.

Model Grove GMK5150XL ma również przy tym kompaktowe wymiary, praktycznie nie spotykane w klasie maszyn pięcioosiowych. Przy szerokości 2,75 m może bez problemów dotrzeć nawet do najwęższych miejsc pracy, a dzięki MAXbase optymalizacja ustawienia żurawia i pozycji podnoszenia jest wydajna i łatwa. Zaletą dźwigu są wymienne płyty przeciwwagi z modelem GMK5120L i wszystkimi żurawiami w klasie 150 t, co upraszcza logistykę i obsługę maszyny. Elastyczny zakres konfiguracji przeciwwag umożliwia więc pełne dostosowane do różnych potrzeb klientów.

Oba modele nowych żurawi GMK5120L oraz GMK5150XL są wyposażone w nową generację kabin nośnych Grove, które zapewniają jeszcze większy komfort i wygodę operatora. Konstrukcja kabiny nośnej umożliwia umieszczenie operatora w odległości 235 mm od linii środkowej, co poprawia znacząco widoczność i ułatwia sterowanie maszyną.

GMK6400-1 

Podczas imprez terenowych Grove po raz pierwszy na żywo, zaprezentowano również nowy model GMK6400-1, który po raz pierwszy przedstawiono na wirtualnej platformie CONEXPO 2020. Ten wyjątkowy żuraw terenowy w klasie 400 t jest wyposażony w ulepszony układ hydrauliczny o szybszym przepływie, który zapewnia większe prędkości robocze i jeszcze płynniejsze ruchy, a po dodaniu zmiennego pozycjonowania wysięgnika MAXbase zwiększył się udźwig jego wysięgnika głównego.

Wszystkie żurawie terenowe będące w ofercie firmy Grove są dostępne z silnikiem wysokoprężnym HVO, który umożliwia redukcję emisji CO2 nawet o 90%. Daje to potencjalnym klientom korzyści w przetargach i projektach o dużym nacisku pro środowiskowym.

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.