[ATB] Nowości

Nowoczesna koparka gąsienicowa Liebherr R 992:

Data publikacji:

Liebherr R 992 to nowoczesna koparka gąsienicowa o masie 94 t, należąca do generacji 6.2, zaprojektowana z myślą o innowacjach technologicznych. CMSE (Carrières & Matériaux Sud-Est) jest pierwszym klientem we Francji, który nabył tę nowoczesną maszynę, używając jej do wydobycia skał w kamieniołomie w Saint-Pons-de-Thomières.

    Nowoczesna koparka gąsienicowa Liebherr R 992:

Technologiczne innowacje i efektywność

Liebherr R 992 wyróżnia się systemami Bucket Fill Assist (BFA) i Liebherr Power Efficiency (LPE), które poprawiają wydajność i zmniejszają zużycie paliwa o 10%. Koparka zużywa mniej niż 60 litrów paliwa na godzinę, co jest niższym wynikiem w porównaniu do poprzednich modeli. System BFA zwiększa komfort operatora poprzez redukcję drgań i poprawia poziom napełnienia łyżki, co przekłada się na lepszą penetrację w skały.

Wyzwania w trudnych warunkach

Główne zadanie Liebherr R 992 na terenie CMSE to wydobycie kwarcytu niebieskiego, co wymaga wysokiej siły zębów, niezawodności i precyzji. Maszyna jest specjalnie wyposażona w osłony tłoczysk, wzmocnione podwozie HD i łyżkę HDV o pojemności 5,2 m3 z prowadnicami do kuli kruszącej. Po detonacji, koparka ładuje skały do trzech wywrotek, które transportują materiał do stacji kruszenia.

 

CMSE jako kluczowy gracz w branży budowlanej

CMSE, jako spółka zależna Colas France, zarządza 40 kamieniołomami w 18 lokalizacjach we Francji. Kamieniołom w Saint-Pons-de-Thomières produkuje, dystrybuuje i sprzedaje kruszywa do prac publicznych i budowlanych. Wybór koparki generacji 6.2 Liebherr wynikał z potrzeby posiadania wydajnej i oszczędnej maszyny. CMSE, posiadając certyfikat UNICEM Cap Environment, szczególnie dba o redukcję emisji CO2 w swojej flocie.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.