[ATB] Aktualności

Nowy dyrektor generalny Zoomlion Europe

Data publikacji:

Petre Babiceanu został mianowany przez zarząd firmy Zoomlion Europe na stanowisko dyrektora ds. rozwoju i koordynacji działalności w zakresie żurawi wieżowych, żurawi samojezdnych, wózków widłowych i podnośników.

    Zoomlion Europe

Petre Babiceanu ma 20-letnie doświadczenie w pracy na stanowisku dyrektora generalnego i posiada tytuł magistra inżyniera budownictwa lądowego. Jego pierwszym stanowiskiem w Terra Holding była praca na stanowisku Country Managera, kiedy to był odpowiedzialny za rozpoczęcie działalności grupy w Rumunii. 

Później pełnił funkcję dyrektora regionu południowo-wschodniego, a następnie dyrektora generalnego grupy ds. maszyn podnośnikowych, nadzorując rozwój i dystrybucję różnych marek w sektorze budowlanym oraz uruchamiając nowy dział podnośników.

Jego doświadczenie w dziedzinie zarządzania i w sektorze doprowadziło go do Zoomlion Europe. Jako Dyrektor Generalny jest zatem odpowiedzialny za pełny rozwój linii biznesowych Forklift, AWP, Tower i Mobile Crane, jak również za koordynację operacyjną zakładu produkcyjnego.

Przybycie nowego dyrektora generalnego jest częścią planu rozwoju firmy Zoomlion Europe, założonej w 2018 r. jako europejskie centrum produkcji i dystrybucji linii produktowych marki Zoomlion. Stało się to możliwe dzięki znaczącym inwestycjom, znacznej wiedzy technicznej oraz sieci sprzedaży CIFA, należącej do tej międzynarodowej grupy od 2008 r.

– Strategią grupy Zoomlion jest obecność na rynku o dużym potencjale dla sektora dźwigowego i logistycznego, jakim jest rynek europejski, z lokalną strukturą z siedzibą we Włoszech. Jest to możliwe dzięki niezawodnym, wysokowydajnym i dojrzałym produktom dla Europy oraz know-how i doświadczeniu CIFA

– skomentował Davide Cipolla, dyrektor zarządzający CIFA i Zoomlion Europe.

– Po początkowej fazie strukturyzacji oferty i rozwoju produktów, obecnie rozwijamy się również pod względem organizacyjnym, dlatego też niedawno zainaugurowaliśmy działalność nowej fabryki, która po pełnym uruchomieniu będzie zatrudniać 80 osób. Jest więc jasne, jak ważne dla rozwijającej się firmy jest posiadanie dyrektora generalnego, na którym można polegać, ale który jest również dalekowzroczny - a za takiego uważamy Babiceanu - aby osiągnąć te ambitne cele.

Nowy dyrektor generalny Petre Babiceanu skomentował:

– Jestem zaszczycony, że powierzono mi to stanowisko i jestem częścią młodego i dynamicznego zespołu, a ekspansję firmy w większym stopniu na rynku europejskim postrzegam jako fantastyczną okazję. Moment jest bardzo korzystny z uwagi na koniec kryzysu Covid-19. Sukces Zoomlion Europe jest przypieczętowany wsparciem historycznej włoskiej firmy, takiej jak CIFA, która zawsze wyróżniała się kreatywnością i wydajnością, i która należy do szybko rozwijającej się grupy zajmującej miejsce w pierwszej piątce na świecie. Znamy potrzeby europejskich klientów i spodziewamy się uzupełnić portfolio produktów i usług posprzedażowych o dostosowane do potrzeb rozwiązania finansowe oferowane przez firmę finansową grupy - Zoomlion Capital.

Polecamy produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.