[ATB] Technika ATGAlliance Tire Group

Opona do wszechstronnego zastosowania - Alliance 585

Data publikacji:
ładowarka teleskopowa

Wprowadzone w 2019 r. opony Alliance 585 znajdują zastosowanie w ładowarkach teleskopowych, koparko-ładowarkach czy ładowarkach kompaktowych. Podobnie jak inne opony tej marki, są one dystrybuowane na rynku polskim przez firmę Bohnenkamp, odpowiedzialną za sprzedaż produktów Alliance Tire Group na rynek aftermarket.

Model Alliance 585, czyli nad wyraz wszechstronna opona ze stalowym opasaniem zapewnia jednakową wydajność na twardych nawierzchniach, luźnym żwirze i glebie, oferując kompleksowe rozwiązanie do pracy w wymagających warunkach oraz w budownictwie, przemyśle, pracach komunalnych, transporcie materiałów i rolnictwie.

Co ważne, ogumienie to zyskało już doskonałą opinię oraz uznanie użytkowników ładowarek teleskopowych za pokaźne osiągi oraz wydajność. Unikalna konstrukcja bieżnika, solidna konstrukcja opony i wysoka wytrzymałość charakteryzują oponę firmy Alliance Tire Group jako „wytrzymały specjalista do wszelkich wymagających zadań” o indeksie prędkości B (50 km/h).

Unikalny bieżnik

Wyposażona w duże i wielokierunkowe bloki bieżnika opona Alliance 585 charakteryzuje się większą powierzchnią styku. Umożliwia to płynną jazdę po twardych nawierzchniach i zapewnia bardzo dobrą stabilność podczas stosowania w różnych maszynach, również przy dużych obciążeniach w terenie górzystym.

Należy dodać, że większa głębokość bieżnika o optymalnym wskaźniku porowatości zapewnia znakomitą przyczepność, duże możliwości samoczynnego czyszczenia na luźnych powierzchniach oraz większą głębokość zapobiegającą poślizgom, co pozwala na uzyskanie długiego okresu eksploatacji z wysoką wydajnością.

Solidne wykonanie

Konstrukcja ze stalowym opasaniem, wzmocnione ściany boczne i specjalne mieszanki - to cechy które zapewniają aktywną ochronę przed przebiciami, nacięciami i uszkodzeniom bieżnika, chroniąc bok opony przed uszkodzeniami i zapewniając optymalną nośność. Wszystko to pozwala uzyskać stabilną i wysoką wydajność.

Opona Alliance 585 od ubiegłego roku jest dostępna w pięciu nowych rozmiarach 400/70R18, 400/70R20, 500/70R24, 340/80R18, 440/80R24 oraz we wcześniej wprowadzonym na rynek rozmiarze 460/70R24. Warto dodać, iż gama tych opon uzyskała oficjalną homologację Manitou do użytku jako opcja w ładowarkach teleskopowych MLT NewAg tego producenta m. in. ładowarek teleskopowych. Opony w rozmiarze 460/70R24 są już dostępne jako wyposażenie fabryczne w modelach serii Manitou MLT NewAg i NewAg XL.

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.