Pierwsze elektryczne podnośniki teleskopowe Zoomlion

Data publikacji:

Czołowy chiński producent maszyn budowlanych - firma Zoomlion, dołącza do swojej oferty pierwsze elektryczne podnośniki teleskopowe. Wprowadzone na rynek na początku listopada tego roku, dwa nowe modele ZT22JE i ZT26JE, są zasilane bateriami litowymi i są już dostępne w sprzedaży.

Firma Zoomlion, podobnie jak inni najwięksi producenci sprzętu budowlanego, dostrzega rosnące zapotrzebowanie rynku na maszyny zasilane elektrycznie. Początki tego procesu mogliśmy obserwować już w 2019 roku, gdy do oferty Zoomlion weszły elektryczne podnośniki nożycowe.

Teraz przyszedł czas na podnośniki teleskopowe. Nowe podnośniki oferują wysokość roboczą od 24,4 do 28,7 m, przy wysięgu poziomym 17,9 m dla wersji ZT22JE oraz 22,1 m dla modelu ZT26JE. Z pozostałych parametrów należy wymienić maksymalny udźwig platformy 300 kg, zdolność pokonywania wzniesień do 24°, ciągły obrót o 360° i napęd na 4 koła.

Zasilanie baterią litową   

Nowe wysięgniki Zoomlion są przeznaczone do zastosowań zarówno wewnątrz obiektów jak i na zewnątrz. Zostały zaprojektowane tak, aby były ciche, bezemisyjne i ekonomiczne. Wyposażone są w 80-woltową baterię litową, którą można w pełni naładować w ciągu 7 h.

Operatorzy maszyn mogą również zdalnie zarządzać podnośnikami za pomocą systemu telematycznego Zoomlion Z-Asset, który pozwala na bieżące monitorowanie stanu akumulatora i śledzenie pracy.

Firma Zoomlion wierzy, że w miarę wzrostu świadomości dotyczącej neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla, zapotrzebowanie na elektryczne podnośniki na placach budowy znacząco się zwiększy, zwłaszcza w Ameryce Północnej i Europie. Jason Liu - dyrektor ds. globalnej sprzedaży i marketingu Zoomlion Access Overseas zapowiedział także, że firma podejmie dalsze działania w celu zapewnienia przyjaznych dla środowiska rozwiązań dostępnych we wszystkich liniach produktów.

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.