[ATB] Aktualności

Przejęcie MDS International przez Terex Materials Processing

Data publikacji:

Firma Terex Materials Processing (MP) przejęła producenta systemów przenośnikowych, firmę MDS International. Firma MDS ma siedzibę w Irlandii, a jej maszyny do ciężkich robót i recyklingu są dostępne za pośrednictwem kilku dystrybutorów na całym świecie.

Chociaż wartość transakcji nie została ujawniona, obejmuje ona zakup zakładu produkcyjnego MDS w hrabstwie Monaghan. Stanie się on pierwszą bazą firmy Terex MP w Irlandii i zapewni jej „łatwy dostęp” do zakładów w Irlandii Północnej. Dodatkowo, firma Terex Materials Processing spodziewa się zauważalnego efektu synergii wynikającego z tej transakcji, ponieważ kilku dystrybutorów Terex MP już posiada linię produktów ze znakiem MDS.

Liam Murray, współzałożyciel MDS International, zapowiadaną transakcję skomentował:

– Jestem bardzo dumny z tego, jak MDS rozwinął się w ciągu ostatnich 25 lat. MDS będzie teraz dysponował globalnymi zasobami firmy Terex, które pozwolą mu rozwijać się i wznosić na nowe poziomy; uważam, że jest to właściwy ruch dla naszej firmy i zespołu. Ta sprzedaż przyniesie również nowe poziomy wsparcia dla klientów i dilerów na całym świecie.

Firma MDS International będzie teraz działać jako samodzielna marka w ramach działu biznesowego Terex MP zajmującego się kruszeniem i przesiewaniem, obok marek Powerscreen, Terex Finlay i EvoQuip. W pierwszym kwartale 2021 r. firma Terex Materials Processing odnotowała przychody ze sprzedaży w wysokości 378,2 mln USD.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.