[ATB] Nowości CAT

Równiarka samobieżna Cat 120 GC

Data publikacji:

Firma Caterpillar uzupełnia swoją ofertę równiarek samobieżnych o nowy model 120 GC, który zapewnia optymalny balans pomiędzy funkcjami zwiększającymi wydajność przy zmniejszonym zużyciu paliwa, niskimi kosztami konserwacji i łatwymi w obsłudze elementami sterującymi.

Równiarka Cat 120 GC jest przeznaczona do zastosowań o niskim i średnim obciążeniu, zapewnia przy tym niezawodne działanie w pracach komunalnych oraz przy utrzymaniu dróg. Niewielka szerokość maszyny wynosząca 2,4 m, do tego kabina standardowa lub niskoprofilowa zmniejszająca całkowitą wysokość do 3,12 m, znacznie poprawiają możliwości transportu maszyny.
Napęd równiarki zapewnia firmowy silnik Cat C4.4 o mocy maksymalnej 171 KM. Zastosowana przekładnia typu Powershift dostosowuje moc silnika i moment obrotowy do bieżących wymagań.

Standardowo napęd przekazywany jest na tylne koła, a opcjonalnie na wszystkie, dostępny jest tryb pracy Eco, który daje oszczędność paliwa nawet o 5%. Model 120 GC jest ponadto wyposażony w elektroniczną kontrolę przepustnicy w celu dalszego zwiększenia wydajności.

Do uproszczonej obsługi potrzebne są tylko pedały przepustnicy i hamulca. Równiarka Cat posiada też mechanizm różnicowy bezpoślizgowy układu napędowego, który automatycznie odblokowuje się na zakręcie oraz hamulec postojowy włączający się automatycznie, gdy maszyna znajduje się w położeniu neutralnym, a hamulec podstawowy jest zwolniony.

Trwała konstrukcja i uproszczony serwis

Standardowa odkładnica kołowa dyszla 120 GC zyskuje większą trwałość dzięki hartowanym zębom i wymiennym wkładkom ścieralnym chroniącym struktury głównych komponentów. Konstrukcja jest w pełni szczelna, przez co zapewnia długoterminową precyzję profilowania i niezawodne działanie.

Opcja sprzęgła poślizgowego z napędem kołowym chroni dyszel, koło i odkładnicę przed potencjalnym uszkodzeniem, w przypadku gdy maszyna uderzy w nieruchomy obiekt. Dostępna jest także opcja Circle Saver, która zmniejsza codzienne wymagania dotyczące smarowania. Nowa konstrukcja osi przedniej równiarki maksymalizuje żywotność łożysk, aby zminimalizować niezbędne działania serwisowe.

Kabina operatora zapewnia odpowiedni komfort pracy oraz wygodę obsługi. W jej wnętrzu znajduje się fotel amortyzowany mechanicznie lub pneumatycznie, regulowana konsola sterowania i kierownica oraz opcjonalny układ HVAC, który zapewnia cyrkulację świeżego powietrza, zapobiegając zaparowywaniu szyb.

Firma Cat oferuje również wiele dodatkowych rozwiązań zwiększających elastyczność maszyny i spełniających specyficzne wymagania klientów. Oferowany jest m.in. cyfrowy miernik nachylenia lemiesza, który pokazuje operatorowi nachylenie bez konieczności korzystania z ręcznych kontrolerów,  a także wybór odkładnic o długości 3; 3,7 i 4,3 m.

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.