[ATB] Nowości Skyjack

Skyjack wchodzi na rynek mikro podnośników nożycowych

Data publikacji:

Skyjack poszerza swój asortyment produktów o dwa modele mikro podnośników nożycowych. SJ3013 jest przeznaczony na rynek ANSI, natomiast SJ3014 na rynek CE.

Wymagania rynku europejskiego przedkładają większą wysokość nad maszynę o podwyższonej odporności na wiatr, dlatego model SJ3014 może pochwalić się wysokością platformy 14 stóp i wysokością roboczą 20 stóp – wyjaśnia Kristopher Schmidt, menedżer produktu w firmie Skyjack. – W Ameryce Północnej zapotrzebowanie na maszynę przystosowaną do pracy z wiatrem było większe, więc wysokość platformy i wysokość robocza zostały zmniejszone w modelu ANSI SJ3013. Ma on wysokość platformy 13 stóp, wysokość roboczą 19 stóp i jest przystosowany do pracy z wiatrem dla jednej osoby

– dodał.

Firma Skyjack wybrała również bezpośredni napęd elektryczny w odpowiedzi na rosnący popyt na niskopoziomowe zasilane urządzenia dostępowe o zwiększonych cyklach pracy. Mikrosilniki zapewniają możliwość pokonywania wzniesień o nachyleniu do 25%, w pełni proporcjonalne sterowanie napędem i podnoszeniem oraz ograniczoną konserwację silników kół.

Skyjack SJ3013 dla rynku ANSI

– Już od pewnego czasu zastanawialiśmy się nad najlepszym sposobem wprowadzenia mikro podnośnika nożycowego do naszej linii produktów – mówił Schmidt. W rezultacie, maszyna łączy w sobie niektóre cechy podnośników nożycowych DC firmy Skyjack, w tym nowy system ochrony przed wyciekami Ecotray, oraz wszechstronność wynikającą z oceny wiatru, która zwiększa elastyczność floty i napęd elektryczny, który zapewnia lepsze cykle pracy.

Wspólne cechy dla obu standardów ANSI i CE obejmują napęd elektryczny tylnych kół o zmiennej prędkości, wysuwany pomost 20 cali (0,5 m), stały moment obrotowy przy maksymalnej zdolności do pokonywania wzniesień na poziomie 25% oraz możliwość obsługi przez dwie osoby. Kompaktowy rozmiar został osiągnięty bez uszczerbku dla obszaru roboczego i masy całkowitej, co daje możliwość zmieszczenia się w większości standardowych podnośników i ograniczonych przestrzeni roboczych. Ponadto SJ3013 z łatwością mieści się w standardowych drzwiach bez konieczności składania szyn.

– Nasze mikro podnośniki nożycowe są kamieniem milowym dla firmy Skyjack – powiedział Ken McDougall, prezes Skyjack. – Po raz pierwszy wkraczamy w kategorię mikro podnośników nożycowych i wchodzimy w nią nie z jednym, ale z dwoma modelami zaprojektowanymi specjalnie z myślą o poszczególnych regionach. Już od czwartego kwartału 2020 r. mieliśmy kilka modeli do przetestowania z niektórymi klientami i zostały one dobrze przyjęte

– podsumował.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.