[ATB] Technika Caterpillar

Sprzęt górniczy od Caterpillar i Nouveau Monde bez emisji

Data publikacji:

Firma Caterpillar podpisała umowę z Nouveau Monde na opracowanie bezemisyjnego sprzętu górniczego. Przedsiębiorstwa te będą współpracować ze sobą przez cały okres opracowywania i testowania floty maszyn o zerowej emisji.

Spółki Nouveau Monde Graphite i Caterpillar poinformowały o podpisaniu umowy, na mocy której Caterpillar opracuje, przetestuje i wyprodukuje „zeroemisyjne maszyny” Cat dla kopalni grafitu Matawinie w kanadyjskiej prowincji Quebec. Zamiar jest prosty - chodzi o uzyskanie statusu wyłącznego dostawcy całkowicie elektrycznej floty górniczej, która zostanie wdrożona w należącej do Nouveau Monde kopalni Matawinie do 2028 r.

Arne Frandsen, prezes Nouveau Monde, skomentował:

– Pamiętam nasze pierwsze spotkanie z Caterpillar około 2 lata temu, podczas którego przedstawiliśmy naszą wizję kopalni o zerowej emisji w Quebecu. Nasze zaangażowanie w realizację tej wizji doprowadziło nas do tego bardzo ważnego momentu, nie tylko dla Nouveau Monde, ale dla całego światowego przemysłu wydobywczego. Dziś, wraz z Caterpillar, który moim zdaniem jest najbardziej zaufanym i renomowanym dostawcą ciężkiego sprzętu górniczego na świecie, możemy urzeczywistnić wizję maszyn o zerowej emisji. Myślę, że to niezwykłe, że Nouveau Monde, jest częścią pionierskiego projektu elektryfikacji branży, współpracując z Caterpillar.

Z kolei Eric Desaulniers, założyciel, prezes i dyrektor generalny Nouveau Monde, dodał: – Jesteśmy dumni, że możemy być siłą napędową dla naszych rówieśników, ponieważ dążymy do elektryfikacji naszych operacji w celu spełnienia naszych zobowiązań w zakresie neutralności węglowej przy jednoczesnym zachowaniu standardów produktywności i wydajności naszych operacji górniczych.

Jeszcze bardziej satysfakcjonujące i ważne dla naszej misji korporacyjnej jest to, że nasz projekt może służyć jako odskocznia dla przyszłości przemysłu górniczego dzięki współpracy z Caterpillar w zakresie tych najnowocześniejszych technologii.

Dążąc do przyspieszenia i dostosowania rozwoju sprzętu, Caterpillar nawiąże współpracę z zespołem Nouveau Monde w celu uwzględnienia głosu klienta w całym procesie rozwoju, a także w celu przetestowania zeroemisyjnej floty i infrastruktury przed rozpoczęciem produkcji komercyjnej.

– Współpraca między Caterpillar i Nouveau Monde stanowi ważny kamień milowy w przemyśle górniczym. Dzięki zintegrowanej technologii, maszynom i usługom, cały zespół Caterpillar jest dumny, że może wspierać Nouveau Monde w pracach nad budową i uruchomieniem ich pierwszej kopalni o zerowej emisji.

– wyjaśniła Denise Johnson, prezes grupy Caterpillar.

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.