[ATB] Aktualności

Technologia betonu priorytetem dla Wacker Neuson

Data publikacji:

Koncern Wacker Neuson, renomowany producent lekkich i kompaktowych urządzeń budowlanych, zawarł porozumienie z właścicielami większościowymi hiszpańskiej spółki Enarco w sprawie przejęcia udziałów w grupie Enar. 

    Technologia betonu priorytetem dla Wacker Neuson

Enar jest producentem lekkiego sprzętu budowlanego specjalizującym się w zagęszczaniu betonu. Oprócz szerokiej gamy wibratorów pogrążalnych do betonu oferta firmy obejmuje również płyty wibracyjne, ubijaki i walce prowadzone do zagęszczania gruntu i asfaltu. Celem nowego sojuszu jest dalsze wzmocnienie pozycji rynkowej koncernu Wacker Neuson i rozszerzenie jego międzynarodowego zasięgu, szczególnie w dziedzinie technologii betonu.

– Przejęcie grupy Enar to idealny sposób na rozszerzenie naszej oferty na szybko rozwijającym się rynku technologii betonu. Produkty Enar są doskonale pozycjonowane, a firma ma silny dostęp do rynku, co stwarza bardzo obiecujące możliwości dla naszego koncernu

– powiedział Alexander Greschner, dyrektor ds. sprzedaży koncernu Wacker Neuson.

Firma Enar szczególnie silnie jest reprezentowana na rynkach Europy i Ameryki Łacińskiej. Firma działa na skalę globalną i w 2021 r. osiągnęła obroty w wysokości ok. 22 mln euro. Enar wytwarza swoje produkty w hiszpańskim mieście Saragossa i zatrudnia około 130 osób.

– Cieszymy się, że zyskaliśmy silnego partnera w postaci Wacker Neuson, co otwiera doskonałe perspektywy długoterminowe dla naszej firmy i marki Enar. Jestem przekonany, że dzięki fuzji nasi pracownicy zyskają najlepsze możliwości rozwoju, a my - razem z Wacker Neuson - będziemy mogli jeszcze lepiej spełniać oczekiwania naszych klientów

– powiedział Jose Luis del Prim Imaz, dyrektor generalny Enarco.

Zakup hiszpańskiego producenta nie oznacza likwidacji marki Enar, która nadal pozostanie na rynku. – Technologia betonu zawsze była jedną z głównych kompetencji koncernu Wacker Neuson. Dzięki temu przejęciu wzmocnimy tę branżę i zyskamy dostęp do nowych segmentów klientów. Enar rozprowadza swoje produkty kanałami sprzedaży, które nie są w centrum zainteresowania naszej marki Wacker Neuson, więc jest to korzystne dla obu stron – dodaje Greschner. Transakcja ma zostać zamknięta w pierwszej połowie 2022 r., pod warunkiem uzyskania wszystkich stosownych zgód i zezwoleń.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.