[ATB] Nowości Terex

Terex Titan z nowej generacji

Data publikacji:

Powerscreen to będący marką grupy Terex, wiodący na świecie dostawca mobilnego sprzętu do kruszenia i przesiewania. Firma wprowadza na rynek nową gamę przesiewaczy Titan, które stanowią ekonomiczne rozwiązanie w zastosowaniach o dużej skali, przy mniejszych rozmiarach kruszywa lub w recyklingu.

Nowa seria Titan powstała ze względu na zapotrzebowanie rynku. Jak wyjaśnia Sean Loughran, dyrektor linii biznesowej w Powerscreen, wysokowydajne przesiewacze Warrior część klientów stosuje do przesiewania materiałów o dużych rozmiarach, inni natomiast wykorzystują je jako drugorzędne skalpery, do pracy np. po kruszarce lub w recyklingu.

Do klientów tej drugiej grupy skierowane są właśnie nowe maszyny Titan, czyli trzy modele: Titan 600, Titan 1300 i Titan 2300. Nowa linia Titan stanowi pewne uproszczenie dla serii Warrior, dostosowując swoje możliwości do różnych segmentów rynku i to w atrakcyjnej cenie. Przesiewacze te wyposażone są w napęd Hybrid Dual Power, który zasilany jest za pomocą oleju napędowego lub podłączany jest do zewnętrznego źródła energii elektrycznej po odpowiednim skonfigurowaniu maszyny.

Titan 1300

Model Titan 1300 ma dużą powierzchnię przesiewania wynoszącą 10 m² oraz kompaktową budowę, która znacząco ułatwia transport. Składa się z podwójnego podajnika o bardzo dużej pojemności, umieszczonego z tyłu maszyny i pasa transportującego materiał o szerokości 1100 mm.

Podajnik jest wyposażony w hydraulicznie składane przedłużenia umożliwiające również boczne ładowanie maszyny. Może przy tym wytrzymać duże obciążenia, dzięki prętom i rolkom udarowym zamontowanymi pod pasem, ma także składane tylne drzwi do ładowania, zapewniające większą wszechstronność.

Przesiewacz można dostosować do różnych działań, ma również funkcję podnoszenia przy wyładunku, aby zapewnić szybką i wydajną wymianę siatki, dostępne są także również różne wersje płyt dziurkowanych.

Zastosowane przenośniki boczne mają szerokie pasy drobnoziarniste i umożliwiają dużą wysokość składowania. Konfiguracja ustawienia roboczego jest szybka i łatwa, może być wykonana zarówno w fabryce jak i w terenie, a odbywa się za pomocą pojedynczej dźwigni.

Każdy przenośnik ma także własną niezależną kontrolę prędkości, aby dostosować wydajność pracy do wielkości załadunku. Przenośnik tylny ma optymalną kombinację rolek i poślizgów udarowych, ma także zagięcie zmniejszające długość transportową.
 

Titan 2300

Wersja 2300 to całkowicie nowe rozwiązanie firmy Powerscreen pod względem koncepcji i projektu. Przesiewacz ten wyposażono w największy, dostępny podajnik taśmowy o szerokości 1500 mm, z podwójnym napędem przekładni oraz kombinacją listew i rolek udarowych dla optymalnego zużycia energii. Uwagę zwraca także najbardziej stromy zasobnik, jaki kiedykolwiek zaprojektowała firma Powerscreen, który umożliwia sprawne opróżnianie.

Korpus kosza samowyładowczego wykonany jest ze stali odpornej na ścieranie i posiada tylne składane drzwi, które umożliwiają podawanie materiału do kruszarki. Standardowo montowany jest podajnik o niskiej prędkości, z opcją średniej prędkości dla materiałów o niskiej gęstości, która przy wykorzystaniu odpowiedniego momentu obrotowego może pracować nawet o 50% szybciej niż standard.

Przenośniki boczne są seryjnie wyposażone w pasy gładkie o szerokości 1050 mm, a w razie potrzeby dostępne są również pasy jodełkowe. Maszyna jest w pełni konfigurowalna zarówno w terenie jak i w fabryce, za pomocą przenośników, które można odwracać. Rozładunek może się odbywać po tej samej stronie lub w sposób dzielony-dwukierunkowy.

Dla potrzeb rynku recyklingu istnieje także możliwość zamontowania bębnów z głowicą magnetyczną na wszystkich trzech przenośnikach, które przenoszą materiał metaliczny z powrotem w dół, z dala od składu. Przenośnik tylni jest wyposażony w 1600 mm taśmę jodełkową, najszerszą w gamie produktów Powerscreen, dodatkowo z kombinacją poślizgów i rolek udarowych w standardzie, aby wyeliminować konieczność stosowania listew o pełnej długości i zmniejszyć pobór mocy przenośnika. Titan 2300 posiada regulowany kąt sita, a opcje mediów obejmują siatkę tkaną oraz zgrzewaną, płytę dziurkującą, płytę dziurkującą 3D, sita palcowe oraz kombinację palców i płyty dziurkującej.

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.