[ATB] Aktualności

Tobroco-Giant przejmuje markę Samac

Data publikacji:

Firma Tobroco-Giant, producent szerokiej gamy ładowarek oraz osprzętu roboczego pod marką Giant, przejmuje holenderską firmę Ulbo Machinery. Przejęcie to wpisuje się w wizję firmy, która chce stać się liczącym graczem w segmencie maszyn kompaktowych.

Firma Ulbo Machinery została założona w 1965 r. i specjalizuje się w projektowaniu, produkcji i dostawie kompletnej gamy maszyn do zagęszczania, takich jak płyty wibracyjne czy ubijaki pod marką Samac. Firma ma siedzibę w Zwolle, gdzie maszyny są projektowane i produkowane. Tobroco-Giant przejmuje wszystkie obiekty i personel firmy Ulbo Machinery.

Opracowane w Holandii

Przejęcie łączy dwie holenderskie marki znane ze swojej jakości i innowacyjności.

– Obie firmy mają ze sobą wiele wspólnego i to gwarantuje, że to przejęcie oferuje dużą wartość dodaną dla naszych klientów, dilerów i dostawców

– powiedział dyrektor i właściciel firmy Tobroco-Giant, Toine Brock.

– Maszyny firm Giant i Samac są opracowywane i produkowane w całości we własnych fabrykach w Holandii. Obie marki mają wiodące portfolio produktów i są znane z jakości. Ponadto, innowacyjność maszyn jest stale kontynuowana. W ten sposób możemy dalej poszerzać ofertę i optymalizować istniejące modele – dodał.

Korzyści z współpracy

Wymiana doświadczeń w zakresie rozwoju, zakupów, produkcji i sprzedaży gwarantuje, że marki będą czerpać korzyści ze współpracy. Na przykład, obie firmy skoncentrowały się na elektryfikacji istniejących modeli. Tobroco-Giant posiada obecnie dwie elektryczne ładowarki kołowe i zamierza znacznie zwiększyć tę liczbę. Samac zaś jest na zaawansowanym etapie, jeśli chodzi o elektryczną zagęszczarkę i ubijak. Tobroco-Giant widzi duże możliwości w zakresie sprzedaży i serwisu.

– Obecnie działa ona poprzez kilka sieci dilerskich, oferując możliwość rozszerzenia obecności maszyny na większą liczbę klientów i więcej rynków – powiedział Brock. – Posiadamy sieć 750 dilerów w ponad 60 krajach, co daje nam możliwość bezpośredniej sprzedaży zagęszczarek i ubijaków w dużej liczbie krajów. Dodatkowo, sieć dilerska Samac daje nam nowe możliwości sprzedaży maszyn Giant.

Rośnie full-liner?

Przejęcie jest kolejnym krokiem w poszerzaniu oferty maszyn kompaktowych. Brock mówi:

– Z jednej strony inwestujemy w nowe produkty, jeśli chodzi o maszyny Giant i osprzęt. Z drugiej strony jest to rozszerzenie naszej oferty o kolejne segmenty rynku. Ubijaki i płyty wibracyjne doskonale pasują do naszych obecnych maszyn Giant. Zarówno firmy wynajmujące maszyny, jak i zajmujące się kształtowaniem krajobrazu, robotnicy drogowi czy klienci z branży robót ziemnych znają już obie marki i mogą teraz zwrócić się do Tobroco-Giant w sprawie zakupu i serwisu. Naszym celem jest, abyśmy w przyszłości mogli zaoferować firmom kompleksowe rozwiązanie. Klienci będą mogli wtedy wybrać jedną markę dla wszystkich swoich maszyn kompaktowych.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.