[ATB] Nowości MB Crusher

Trzy nowe modele chwytaków MB Crusher

Data publikacji:

Firma MB Crusher wprowadziła do oferty trzy nowe modele chwytaków, zaprojektowane i wykonane zgodnie z tą samą filozofią, co pozostałe produkty tego samego renomowanego, włoskiego producenta. Celem jest przede wszystkim ułatwienie pracy na placu budowy, skrócenie czasu obróbki materiałów, a także oszczędności w zakresie kosztów operacyjnych. I rzecz jasna dotyczy to wszystkich obszarów zastosowań, takich jak: przenoszenie kłód i gałęzi, kamieni, gruzu, słupów czy układanie kamieni do budowy murów.

Jeśli chodzi o mini- i midi-koparki, firma MB Crusher wprowadziła do oferty modele: MB-G350 (ważący 85 kg) przeznaczony do zainstalowania na minikoparkach o masie roboczej od 1,3 do 2,6 t, a także MB-G450 (288 kg), dla midi-koparek w przedziale od 3 do 6 t.

Cóż można powiedzieć o nowych chwytakach? Przede wszystkim to, że są małe ałe i kompaktowe, wszechstronne i bezpieczne, zwinne i precyzyjne. Poza tym „last but not least”, wyróżnia jest znacznie szersze otwarcie kleszczy niż w przypadku innych modeli z tej samej serii dostępnych na rynku.

W efekcie, pomimo niewielkich rozmiarów, mogą one chwytać i przenosić nawet duże materiały. Chwytaki MB-G350 i MB-G450 wyposażone są w zawór antyspadkowy, który gwarantuje maksymalne bezpieczeństwo na placu budowy. Z kolei części zużywające się wykonane są z Hardox.

To oczywiście nie wszystko, gdyż oba modele są przygotowane do instalacji zestawu elektrycznego do pracy z dwoma wężami, dzięki czemu chwytaki te mogą pracować z obrotem 360° nawet z minikoparkami, które mają tylko dwa przewody.

Poza tym, podobnie jak inne większe modele, MB-G450 jest również wyposażony w wymienną przeciwkrawędź tnącą, którą można obracać o 180°, dzięki czemu można wydłużyć żywotność kleszczy. Oba modele są dostępne w dwóch wersjach (z zestawem do obrotu lub bez).

W nowych chwytakach firmy MB Crusher dedykowanych dla mini- i midi-koparek możliwe jest zainstalowanie akcesoriów ułatwiających operacje przeładunkowe: zestaw osłony chwytanego materiału - do zbierania i przenoszenia materiałów o małych wymiarach, załadunku ziemi, żwiru i piasku, zestaw ząbkowanej płyty bocznej do przenoszenia materiałów o szczególnych kształtach, a w MB-G450 także zestaw podnośnika uchylnego z profilami gumowymi do przenoszenia bloków materiałów liniowych i delikatnych.
 

Do ciężkich prac

Ważący 1615 kg chwytak MB-G1000 dedykowany jest do współpracy z maszynami o masie roboczej od 18 do 25 t. Nowy model o pojemności 0,44 m³ jest wszechstronnym, kompaktowym i bardzo użytecznym urządzeniem zaprojektowanym specjalnie do ciężkich prac. Dlatego też jego konstrukcja została wzmocniona, bez utraty zwinności i łatwości użytkowania.

W chwytaku firmy MB Crusher wyposażenie standardowe obejmuje: podwójny silnik, który umożliwia większy obrót i siłę zamykania oraz zawory równoważące, zainstalowane na siłowniku hydraulicznym, które zapewniają większą precyzję obsługi.

Nowy model posiada również pochyłą płytę, która pozwala mu dotrzeć wszędzie i pracować z łatwością, oraz hydrauliczny obrót o 360°, który umożliwia skuteczne chwytanie materiału w każdych warunkach pracy. Wyposażony jest również w zawór bezpieczeństwa, który zapobiega przypadkowemu otwarciu w przypadku nagłego spadku ciśnienia w maszynie obsługującej oraz w silent block, który pozwala na stosowanie go w miejscach, gdzie hałas musi być utrzymywany pod kontrolą.

Ponadto, w zależności od wymaganych prac, model MB-G1000 może być wyposażony w takie akcesoria jak: zestaw poprawiający wewnętrzny uchwyt kleszczy, do przenoszenia materiałów o określonych ciężarach i kształtach z lepszym chwytem i większą kontrolą; zestaw dodatkowych ostrzy wielofunkcyjnych, składający się z podwójnego ostrza, z jednej strony ząbkowanego, a z drugiej gładkiego; zestaw podnoszenia wahadłowego z profilami gumowymi do przenoszenia bloków materiałów liniowych i delikatnych oraz zestaw osłony chwytanego materiału, do podnoszenia i przenoszenia małych materiałów.

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.