Walec wibracyjny RD7 firmy Wacker Neuson

Data publikacji:

Marka Wacker Neuson oferuje w zakresie obróbki podłoża szerokie portfolio produktów do zagęszczania gruntu i asfaltu – od ubijaków po 7-tonowe walce do robót ziemnych. Nowy, podwójny walec wibracyjny z dyszlem RD7 w klasie 700 kg uzupełnia asortyment firmy o wyjątkowo ergonomiczne i wydajne urządzenie.

Nowa generacja modeli walców wibracyjnych RD7 z szerokością bębna 650 mm zapewnia optymalne wyniki pracy zarówno na asfalcie, jak i na gruncie. Szczególnie ergonomiczny dyszel prowadzący i dostęp do wszystkich punktów serwisowych bez użycia narzędzi, to korzyści dla użytkownika. – Walec wibracyjny RD7 wyznacza nowe standardy w zakresie wygody obsługi – wyjaśnia Stefan Pfetsch, prezes Wacker Neuson Produktion GmbH. – Nasza nowo opracowana dźwignia jazdy oferuje bardzo intuicyjne sterowanie maszyny. W połączeniu z wieloma innymi szczegółami maszyny ułatwia operatorowi zapewnienie optymalnych rezultatów swojej pracy na koniec dnia. Dzięki różnym opcjom silnika i ramy ochronnej, w naszym portfolio mamy odpowiedni wariant modelu w każdym segmencie cenowym – dodaje.

Najniższe wibracje dłoń/ramię na rynku

Przerobiony pod względem konstrukcji i funkcji dyszel prowadzący ułatwia operatorowi zagęszczanie. Wszystkie elementy obsługi są dostępne bezpośrednio na uchwycie prowadzącym. Ponadto walec RD7 charakteryzuje się najniższymi wibracjami dłoń/ramię na rynku przy prędkości posuwu 2,5 m/s². Oznacza to, że nie ma też żadnych ograniczeń czasu pracy pod tym względem. Ta niska wartość drgań eliminuje również potrzebę prowadzenia specjalnej dokumentacji. Jako kolejny plus, w zakresie wygody, dyszel z tłumieniem wibracji nie jest ustawiony na stałej wysokości, ale porusza się swobodnie. Pozwala to operatorowi na przyjęcie bez wysiłku zawsze najwygodniejszej pozycji na daną chwilę i zgodnie z charakterem wykonywanej pracy, co oznacza jeszcze większy komfort obsługi i mniejsze obciążenie fizyczne.

Wydajne procesy robocze

Walec wibracyjny RD7 umożliwia optymalną pracę i idealne zagęszczanie gruntu. Zapewnia to niezawodna stabilność kierunkowa i łatwość manewrowania walcem. Podwójny walec wibracyjny o ciężarze roboczym 700 kg nadaje się do zagęszczania zarówno asfaltu, jak i ziarnistego materiału, ponieważ można optymalnie dostosować częstotliwość drgań: operator ustawia drgania zależnie od podłoża – wysoką częstotliwość w przypadku zagęszczania asfaltu i niską częstotliwość w przypadku zagęszczania gruntu. W ten sposób walec RD7 uzyskuje na każdym podłożu żądaną i wymaganą jakość zagęszczania i powierzchni.

Prosty serwis – większa ekonomiczność

Jeśli wymagane są prace konserwacyjne lub naprawcze, ważne jest, aby mieć szybki i łatwy dostęp do najważniejszych elementów maszyny. W walcu wibracyjnym RD7 marki Wacker Neuson pokrywę ochronną można otworzyć bez użycia narzędzi, a do wszystkich punktów konserwacyjnych można dotrzeć łatwo, nie używając narzędzi. Otwarta konstrukcja zapewnia również łatwy dostęp do wielu elementów, takich jak węże hydrauliczne. W ten sposób można zminimalizować przestoje i opóźnienia na placu budowy.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.