[ATB] Technika MB Crusher

Większa wydajność, niższe koszty z MB Crusher

Data publikacji:

Opowiadanie o kamieniołomach oraz kopalniach odkrywkowych i materiałach z nich pochodzących oznacza bardzo często konieczność wykonania podróży po całym świecie. Wystarczy wytyczyć taką przykładową trasę po Włoszech - od spektakularnych i znanych na całym świecie kamieniołomów Carrara do malowniczych kamieniołomów miedzi, kopalnie tego typu są źródłem ważnych zasobów dla każdego kraju. Pomimo różnic i odległości, istnieją dwie główne kwestie wspólne dla wszystkich obiektów tego typu: zarządzanie wydobytym materiałem i zysk ekonomiczny z tego materiału.

Dlatego też każdy kamieniołom nieustannie wysyła inżynierów i operatorów w teren w celu znalezienia rozwiązań zwiększających rentowność. Gdzie szukać odpowiedzi? Chociażby w asortymencie firmy MB Crusher oferującej gamę urządzeń zaprojektowanych w celu przekształcenia niektórych kosztów pracy w korzyści. Maszyny, które są łatwe w instalacji, bez konieczności stosowania specjalistycznego sprzętu i natychmiast gotowe do pracy, ponieważ nie wymagają skomplikowanego szkolenia personelu.

Kopalnia piaskowca w Indiach

Przykładowa podróż zaczyna się w Indiach, gdzie łyżka przesiewająca firmy MB Crusher, a konkretnie model MB-S18 został zainstalowany w kamieniołomie piaskowca na koparce Kobelco SK220SD. Rezultat był natychmiastowy: wydobywany materiał był przesiewany do pożądanej wielkości ziarna, a następnie sprzedawany.

Kopalnia gipsu w Uzbekistanie

Pozostańmy w Azji, ale przenieśmy się nieco na północ - do Uzbekistanu, gdzie łyżka frezująca MB-R900 została zainstalowana w kamieniołomie gipsu. Dzięki tej maszynie możliwe było uzyskanie optymalnego materiału w mniejszych rozmiarach, nadającego się do przeniesienia na stałą linię kruszenia, co pozwoliło na zwiększenie produkcji godzinowej. Gotowy produkt sprzedawany jest jako baza do farb ściennych.

Kopalnia miedzi w Ameryce Południowej

A teraz przepłyńmy przez Pacyfik. W Ameryce Południowej, w ogromnej odkrywkowej kopalni miedzi, łyżka krusząca BF120.4 i łyżka przesiewająca MB-S18 okazały się być decydującymi maszynami, obydwie przystosowane do wysokiej wydajności i wysokich wymagań produkcyjnych.

Kruszarka szczękowa MB Crusher, zainstalowana na koparce gąsienicowej Caterpillar 336D, pracuje dzień i noc, aby skruszyć cały  materiał, który jest następnie przesiewany przez łyżkę MB-S18. Materiał ten jest idealny do zasypywania otworów, w których umieszczany jest materiał wybuchowy.

Dzięki temu eksplozja jest bardziej ukierunkowana i skuteczna. Materiał o większym uziarnieniu jest z kolei wykorzystywany do budowy sieci dróg prowadzących do kopalni. W tym przypadku korzyść jest podwójna - dzięki temu, że odpady są przetwarzane bezpośrednio na miejscu, można oszczędzić czas i pieniądze, które są kluczowymi czynnikami konkurencyjności kamieniołomów i kopalni. 

Kopalnia węgla w Indiach

I na koniec wróćmy do Indii. W dużej odkrywkowej kopalni węgla w południowej części tego krajui zaistniała potrzeba precyzyjnego zarządzania kruszeniem materiału, ponieważ surface miner nie był w stanie dostosować wielkości otrzymywanej frakcji do tej wymaganej.

Firma MB Crusher dostarczyła rozwiązanie w postaci łyżki sortującej MB-HDS320. Wystarczyło zainstalować ją na maszynie, obecnej już w kamieniołomie, aby wyprodukować 50-60 t/h materiału gotowego do wykorzystania w elektrowni. Rezultaty są wielorakie. Z jednej strony można mówić o zmniejszeniu ilości odpadów, z drugiej zaś - o zwiększeniu rentowności kamieniołomu, zredukowanych do minimum kosztach eksploatacji, a także stałej optymalnej wydajności.

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.