[ATB] Aktualności

20 lat OTOMOTO to rewolucja na rynku motoryzacyjnym

Data publikacji:

W tym roku serwis OTOMOTO obchodzi swoje 20-lecie. Ta platforma sprzedażowa jako pierwsza postawiła na digitalizację, stopniowo przenosząc handel w branży motoryzacyjnej do internetu. Portal zaczynał od publikacji ofert sprzedaży aut osobowych, a dziś jest to wiodące miejsce także dla sprzedaży i kupna wielu innych kategorii, w tym także maszyn budowlanych.

    20 lat OTOMOTO to rewolucja na rynku motoryzacyjnym

    W tym roku serwis OTOMOTO obchodzi swoje 20-lecie.

Co należy podkreślić, profesjonalne kategorie na OTOMOTO, zwłaszcza kategoria maszyn budowlanych, odnotowują dynamiczne wzrosty rok do roku. Sprzedawcy z kategorii heavy to profesjonalni uczestnicy rynku, którzy są świadomi panujących na nim trendów, dlatego coraz chętniej przenoszą się ze swoimi ofertami do sieci. Bardzo dobrze rozumieją, że w dzisiejszych czasach niemal każdy proces zakupowy zaczyna się w Internecie. Jeśli przedsiębiorca chce rozwijać biznes i docierać do klientów z terenu całej Polski, a także zagranicy (m.in. Ukrainy) - powinien być obecny ze swoją ofertą także online. 

Kompleksowa platforma handlowa

Niejednokrotnie klienci poszukują maszyn budowlanych w serwisach OTOMOTO i OLX. OTOMOTO to platforma handlowa, zapewniająca szerokie zasięgi profesjonalnym sprzedającym. Ogłoszenie wystawione na OTOMOTO, jest publikowane również na OLX – podwójna ekspozycja ogłoszeń sprawia, że oferty docierają do naprawdę szerokiego grona osób zainteresowanych zakupem. Wystarczy dodać, iż według Google Analytics serwis OTOMOTO odwiedza prawie 14 mln, zaś OLX – blisko 12 mln osób miesięcznie.

Serwis stawia również na szeroko zakrojone i cieszące się dużym zainteresowaniem akcje marketingowe, takim jak Moto Targi i Black Week.

Relacje z partnerami i klientami

Platforma OTOMOTO udostępnia użytkownikom statystyki, które pomagają im na bieżąco analizować wyniki ogłoszeń, aby w razie potrzeby, modyfikować strategię sprzedaży. Dodatkowo serwis - oprócz sprzedaży maszyn - oferuje możliwość wystawienia oferty wynajmu danego pojazdu.

Z opcji promowania ogłoszeń korzysta miesięcznie ok. 2000 firm. Wybierają je również przedsiębiorstwa z segmentu heavy, gdyż pozwala jeszcze efektywniej docierać do nowych klientów. Sprzedający mogą m.in. wyróżnić swoje ogłoszenie na liście wyników, skorzystać z promowania ogłoszenia jako Oferty Dnia lub podbić je, aby pojawiło się na górze wyników wyszukiwania.

Aby jeszcze skuteczniej docierać do potencjalnych kupujących, sprzedający może zdecydować się na jeden z pakietów promowań na OLX. Pakiety zawierają możliwość promowania ogłoszenia na górze listy ogłoszeń oraz odświeżenie ogłoszenia. Dostępny w tym zakresie pakiet typu Midi zapewnia niemal siedmiokrotne zwiększenie liczby wyświetleń ogłoszenia, co przekłada się na efektywniejszą sprzedaż.

Przedstawiciele serwisu przekonują, iż OTOMOTO stawia na pierwszym planie relacje z profesjonalnymi sprzedającymi. Nie dziwi zatem, iż oferuje wsparcie dedykowanego, doświadczonego opiekuna przez cały rok. Doradca ten pomaga rozwiać wszelkie wątpliwości dotyczące wystawiania i optymalizowania ogłoszeń, wspiera w zarządzaniu kontem biznesowym i pomaga dobierać odpowiednie narzędzia sprzedażowe.

Wspieranie w rozwoju firm z sektora profesjonalnego

Platforma sprzedażowa OTOMOTO to dobre miejsce dla sprzedających maszyny budowlane, oferujące szeroki wachlarz narzędzi wspomagających dotarcie do nowych klientów, bezpieczeństwo transakcji i wsparcie na każdym etapie. W efekcie sprzedawcy obecni na tej platformie zyskują dostęp do milionów nowych klientów - z terenu całego kraju a także zagranicy.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.