[ATB] Aktualności

Aplikacja do zdalnego sterowania Bobcat

Data publikacji:

Firma Bobcat wprowadza nowy system zdalnego sterowania, przeznaczony do obsługi kompaktowych ładowarek. MaxControl jest kompatybilny ze wszystkimi ładowarkami Bobcat z wybieralnymi dżojstikami (modele ładowarek SJC od serii J do R). Prezentowana aplikacja może być obecnie uruchamiana za pomocą iPhone’a lub iPada z systemem IOS, ale już wkrótce dostępna będzie również wersja na system Android.

Kompatybilność systemu MaxControl z ładowarkami produkowanymi od 2004 roku oznacza, że właściciele starszych modeli ładowarek nie muszą kupować najnowszych wersji maszyn ani inwestować w kosztowne aktualizacje sprzętu. Aplikacja do komunikacji z ładowarką wykorzystuje technologię Wi-Fi i ma zasięg operacyjny do 100 m. Umożliwia pracownikom pracującym przy budowie, rolnictwie lub recyklingu wyjście z kabiny maszyny i wykonywanie zadań z lepszą widocznością miejsca pracy.

Ponadto użycie MaxControl eliminuje martwe punkty przed ładunkiem i zwiększa świadomość otaczającego środowiska, może to być szczególnie pomocne dla nowych i mniej doświadczonych operatorów lub podczas pracy w ciasnych przestrzeniach lub wykonywania trudnych zadań. Przebywanie poza kabiną pozwala również na bezpośrednią komunikację ze współpracownikami na miejscu, umożliwiając szybszą organizację pracy.

Większa elastyczność w realizacji zadań

Ze względu na często nieprzewidywalny charakter placów budowy, dostępność aplikacji z poziomu smartfona lub tabletu sprawia, że przejście na tryb pracy ze zdalnym sterowaniem jest bardzo łatwe. Ne są wymagane żadne kosztowne moduły czy dodatkowe interfejsy obsługi.

Nowa aplikacja pozwala operatorowi zdalnie sterować ładowarką Bobcat, nawet siedząc w kabinie innej maszyny. Operator może na przykład siedzieć w koparce i zdalnie używać ładowarki do zasypywania. Jeden pracownik obsługujący kilka maszyn znacznie usprawni pracę i zmniejszy koszty operacyjne.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.