Case Construction Equipment ogłasza debiut królowej

Data publikacji:

Podczas wrześniowej konferencji online firma Case Construction Equipment ogłosiła wprowadzenie na rynek nowej koparko-ładowarki z serii SV, opartej na 60-letnim doświadczeniu konstruktorskim - jak twierdzi producent „królowej” wśród tego typu maszyn. Koparko-ładowarka z serii SV została wyposażona w rozszerzoną kabinę z ulepszonymi elementami sterującymi, nowy silnik FPT (Stage V), zachowując przy tym najlepszą w swojej klasie wydajność i funkcjonalność.

Całkowicie przeprojektowana i odnowiona wewnątrz i na zewnątrz kabina jest szersza, co zapewnia lepszy dostęp do niej oraz ma większy prześwit dla nóg operatora podczas obracania fotela między pozycją ładowarkową a koparkową.

Nowa konstrukcja lewej konsoli w kabinie pozwoliła umieścić zbiornik na płyn do spryskiwacza pod jednym z nowych schowków, umożliwiając wygodne napełnianie z poziomu ziemi przez drzwi z lewej strony.

Bezpieczeństwo operatora także zostało poprawione dzięki nowym lusterkom tylnym i bocznym, które zwiększają widoczność i nie są takie kosztowne w razie konieczności wymiany. Dodatkowe funkcje dotyczące bezpieczeństwa to ograniczenie natężenia hałasu do 74 dB (o 3 dB niższe w porównaniu do poprzedniej serii) i relokacja klaksonu na lewą dźwignię zmiany biegów w modelach ze skrzynią Power Shift, co zapewnia lepszy dostęp do tej funkcji na wypadek sytuacji awaryjnej.

Również z myślą o komforcie operatora, dodano dwa porty USB, gniazdo 12V na desce rozdzielczej, uchwyt na smartfon, łączność Bluetooth oraz niezrównaną w branży przestrzeń do przechowywania, o 4-krotnie większej pojemności niż poprzednio.

W skład tej przestrzeni wchodzą dwa zamykane schowki, dwa uchwyty na butelki, cztery otwarte schowki oraz mini-chłodziarka, wszystkie ze stylowego i praktycznego formowanego wtryskowo tworzywa.

Niezawodne serce maszyny

Współpraca partnerska firmy Case z FPT zaowocowała powstaniem nowego silnika F36 Stage V, który zapewnia ograniczoną emisję spalin bez spadku osiągów oraz poprawioną niezawodność przy redukcji całkowitego kosztu posiadania (TCO). Silnik został zaprojektowany z myślą o pracy przy średnim natężeniu, typowym dla koparko-ładowarek. FPT opracowało np. specjalny system obróbki spalin zoptymalizowany pod kątem docelowego zastosowania stricte w maszynach kompaktowych.

Wysoce wydajny katalizator SCR (Hi-eSCR2) o niewielkich rozmiarach jest przeznaczony do użycia w cyklach roboczych, które na ogół cechują się niskimi temperaturami spalin oraz częstym przerywaniem i wznawianiem pracy. Niski stopień recyrkulacji spalin (EGR) umożliwia redukcję tlenków azotu (NOx) przy katalizatorze SCR (selektywnej redukcji katalitycznej) kompaktowych rozmiarów, a zoptymalizowana technologia filtra DPF zapewnia wysoki stopień usuwania cząstek stałych w niskich temperaturach roboczych układu. Wszystkie te zalety w połączeniu z trybem pracy silnika ECO zapewniają oszczędność paliwa do 10%.

Czterocylindrowy, 3,6-litrowy silnik Common Rail z wtryskiem paliwa (16V, 1800 barów) wyposażony w turbosprężarkę z przepustnicą spalin (WG) zapewnia moc 82 kW oraz maksymalny moment obrotowy 460 Nm. Konstrukcja całego układu silnikowego, tak jak w poprzednich modelach, zajmuje niewiele przestrzeni, oferując wysokie możliwości manewrowania maszyną przy zachowaniu dużej widoczności.

Wydajna technologia recyrkulacji spalin (EGR) oraz sterowany przez operatora tryb ECO dodatkowo zwiększają wydajność maszyny. Dzięki nowemu interwałowi wymiany oleju (co 500 mth), pompie o zmiennym wydatku, która dostarcza olej tylko wtedy, gdy jest potrzebny, a także bezobsługowemu układowi oczyszczania spalin (ATS), koszty operacyjne maszyny zostały znacząco obniżone, zaś czas pracy bez przestojów został zmaksymalizowany.

Jednostronne umieszczenie głównych punktów serwisowych zostało zachowane, aby ułatwić i usprawnić prace konserwacyjne. Układ Hi-eSCR2 nie wymaga konserwacji, charakteryzuje się niskimi kosztami eksploatacji oraz brakiem przestojów, które byłyby powiązane z wymianą lub mechanicznym czyszczeniem filtra w ciągu pierwszych 8000 mth użytkowania.

Pakiet Service Solutions

Firma Case oferuje też szereg powiązanych oraz oddzielnych usług posprzedażowych Case Service Solutions. Kompleksowe narzędzie do zarządzania flotą Case SiteWatchTM zapewnia geolokalizację maszyn, ochronę floty z użyciem funkcji wirtualnego ogrodzenia (geofence), ostrzeganie o nieautoryzowanym użyciu oraz elastyczne opcje raportowania.

Obejmuje to kluczowe wskaźniki wydajności (KPI), takie jak: zużycie paliwa, stopień wykorzystania, godziny pracy oraz czas przestojów, dzięki czemu można monitorować i maksymalizować wydajność i dochodowość sprzętu. Dostęp do danych jest ułatwiony dzięki portalowi telematycznemu.

Case SiteConnect ulepsza dane telemetryczne wykorzystywane przez zespół Uptime Center, aby przekazywać dilerom ostrzeżenia w oparciu o osiągi maszyny. Dzięki temu można podejmować szybkie działania korygujące, ograniczające przestoje do minimum.

Dilerzy mogą zatem proaktywnie zarządzać maszynami klientów, dbając o ich ciągłą wysoką sprawność. Platformy SiteWatch i SiteConnects są dostępne jako opcja wraz z nową serią koparko-ładowarek SV.

Większy spokój zapewnia również usługa Case Care, czyli standardowy program planowanych przeglądów z wykorzystaniem oryginalnych części zamiennych i środków smarnych. Program opiera się na wsparciu, logistyce i wiedzy technicznej sieci dilerskiej Case. Case Protect to rozszerzony program obsługi gwarancyjnej, zaś Case Fluid Analysis ma zapobiegać poważnym awariom, maksymalizując niezawodność maszyn i wydłużając czas ich eksploatacji.

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.