[ATB] Aktualności Wacker Neuson

Centrum logistyczne Wacker Neuson powstanie w bawarskim Reichertshofen

Data publikacji:

Koncern Wacker Neuson buduje w bawarskim Reichertshofen nowe centrum logistyczne, w którym mieści się centrum kompetencji w zakresie zagęszczania. Dzięki temu koncern będzie mógł znacznie przyspieszyć obrót towarów w magazynie, skracając dotychczasowe drogi transportu i digitalizując procesy. Zakończenie prac budowlanych i uruchomienie centrum logistycznego planowane jest na lato 2022 roku.

Nowy budynek będzie znajdował się tuż obok zakładów produkcyjnych, w których Grupa wytwarza swoje produkty do zagęszczania betonu i gruntu, w tym wibratory wewnętrzne i zewnętrzne, płyty wibracyjne i ubijaki. W przyszłości urządzenia te będą jeszcze szybciej dostarczane do klientów z nowego centrum logistycznego.

– Nowe centrum logistyczne w Reichertshofen to kolejny krok w naszej strategii, aby cały łańcuch technologiczny skupić w jednym miejscu. Rozpoczęliśmy tę drogę już w 2017 r., kiedy przenieśliśmy dział badań i rozwoju urządzeń lekkich z Monachium do Reichertshofen. Teraz cały łańcuch procesowy będzie miał tutaj swoją siedzibę - od rozwoju przez produkcję po dostawę do klientów. Taka koncentracja daje nam większą szybkość i sprawność działania. Jednocześnie zmniejszamy emisję dwutlenku węgla poprzez skrócenie drogi, jaką muszą pokonywać nasze produkty.

– wyjaśnia Helmut Bauer, dyrektor zarządzający Wacker Neuson Produktion. –

Hala o wysokości 12 m zajmuje łączną powierzchnię ok. 10 tys. m², zapewniając miejsce na regały, obszary kompletacji i biura, a także w pełni zautomatyzowany magazyn wysokiego składowania. Osiemnaście doków załadunkowych dla samochodów ciężarowych zapewni szybki transport sprzętu budowlanego na i z placu budowy.

– Ceremonia wmurowania kamienia węgielnego oznacza coś więcej niż początek nowego budynku. Zanim nasze centrum logistyczne otworzy swoje podwoje za około rok, zasadniczo zmodernizujemy nasze procesy logistyczne W przyszłości wszystkie nasze procesy będą sterowane przez oprogramowanie i nie będzie w nich śladu papieru. W połączeniu z naszym w pełni zautomatyzowanym magazynem wysokiego składowania znacznie skróci to czas realizacji zamówień, dzięki czemu będziemy mogli jeszcze szybciej dostarczać produkty do naszych klientów.

– dodaje Stefan Pfetsch.

Baza w Reichertshofen

W Reichertshofen znajduje się światowe centrum kompetencji koncernu Wacker Neuson w zakresie technologii zagęszczania, czyli segmentu rynku, w którym Wacker Neuson jest światowym liderem. Tutaj projektuje się i produkuje zagęszczarki i walce do zagęszczania gruntu i asfaltu.

W ofercie znajdują się ubijaki akumulatorowe i zagęszczarki płytowe Wacker Neuson dla bezemisyjnych budów, produkty, które cieszą się uznaniem na rynku ze względu na wysoki poziom ochrony środowiska i użytkowników. Ponadto Wacker Neuson produkuje tutaj m.in. wibratory wgłębne i pogrążalne oraz młoty udarowe.

Firma produkuje swoje urządzenia w Reichertshofen od 1964 r. W 2008 r. Grupa Wacker Neuson wybudowała w tym miejscu centrum szkoleniowe, a następnie w 2017 r. przeniosła tam swoją działalność badawczo-rozwojową w zakresie ręcznego sprzętu oświetleniowego. W nowoczesnym warsztacie szkoleniowym uczniowie mogą odbyć certyfikowane praktyki zawodowe w zakresie mechaniki przemysłowej lub narzędziowni.

 

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.