[ATB] Nowości

Kubota RT280 - siła w kompakcie

Data publikacji:

Dobrze skomponowana, prosta i funkcjonalna ładowarka przegubowa RT280 firmy Kubota bez wątpienia zwróci uwagę użytkowników ceniących sobie wszechstronność i wydajność przy niskich kosztach eksploatacji. Atutami maszyny są także dobre parametry robocze, bardzo dobra widoczność, a także komfort i łatwość obsługi.

Zobacz także: Łyżki z nowej serii od Doosan

Do atutów ładowarki zalicza się bez wątpienia firmowy silnik Kubota o mocy 33 kW/44 KM oraz hydrostatyczny, dwustopniowy napęd na 4 koła, zapewniający prędkość do 25 km/h. Dobrą trakcję i właściwości jezdne w każdych warunkach gwarantują 100-procentowe blokady mechanizmów różnicowych obu osi oraz wahliwa tylna oś w zakresie ±8,8°, która przy sztywnym przegubie centralnym ułatwia pokonywanie przeszkód i zachowanie stabilności w nierównym terenie.

Całkiem zgrabnie

Ważąca niespełna 2,7 t ładowarka (z dachem, ok. 2,85 t - z kabiną) oferuje bardzo dobrą stabilność i parametry robocze. Obciążenie wywracające maszyny z łyżką w pozycji na wprost wynosi 2,1 t, a w pozycji ze złamanym maksymalnie przegubem - prawie 1,17 t. Ładowarka oferuje przy tym siłę podnoszenia 21,7 kN (na poziomie gruntu) oraz odspajania 23,5 kN, a także duży zasięg i maksymalną wysokość podnoszenia - 2,5 m (sworzeń w punkcie obrotu osprzętu) i wysypu - 1,73 m.

  Ładowarka może być wyposażona w łyżkę uniwersalną o pojemności 0,42 m³. Wybór podstawowego osprzętu uzupełniają widły paletowe czy nawet pług odśnieżny. Obsługę narzędzi wymagających przepływu oleju umożliwia dodatkowy obwód hydrauliczny o wydatku 51 l/min (ciśnienie 210 barów). Sprawne poruszanie się na niewielkiej powierzchni zapewniają kompaktowe gabaryty - długość niespełna 4,1 m i szerokość 1,1 m, oraz promień skrętu 3,05 m (ślad kół zewnętrznych). Niewielka wysokość (jedynie 2,33 m) umożliwia przewożenie na każdej przyczepie, bez obawy o przekroczenie dopuszczalnej wysokości transportowej.

  Bez przeszkód i komfortowo

  Komfortowe warunki pracy zapewnia przestronna, wygodna i bezpieczna (ROPS/FOPS) kabina. W ładowarkach przemieszczających się podczas cykli roboczych z miejsca na miejsce niezmiernie ważna jest widoczność - a pod tym względem ładowarce Kuboty nie można wiele zarzucić (dobrze widoczny osprzęt i punkty jego mocowania - hydrauliczny szybkosprzęg). Atutem maszyny jest także wysoki komfort i ergonomia stanowiska roboczego.

  W standardzie jest amortyzowany fotel, regulowany podłokietnik i kolumna kierownicy, czytelna deska rozdzielcza z pełnym zestawem wskaźników monitorujących kluczowe procesy robocze, a także wygodny dżojstik do obsługi wysięgnika. Również pod względem obsługi serwisowej trudno maszynie coś zarzucić. Otwierana wysoko tylna pokrywa silnika i panele boczne zapewniają dobry dostęp do elementów wymagających rutynowej konserwacji, które są w zasięgu ręki.

  Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

  Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

  YouTube atb

  zobacz więcej

  CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


  W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

  Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


  W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

  Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

  Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.