[ATB] Nowości

Łączniki hydrauliczne typu S firmy Caterpillar

Data publikacji:

Łączniki hydrauliczne Cat S zwiększają produktywność, wydłużają okresy międzyobsługowe, a jednocześnie gwarantują bezpieczeństwo ludzi i maszyn. Teraz, dzięki możliwości łatwej zmiany osprzętu, łączniki typu S zapewniają jeszcze większą wszechstronność koparek na placu budowy.

Złącza hydrauliczne Cat typu S (HCS) umożliwiają sprawne przełączanie między urządzeniami hydromechanicznymi i pozwalają na uzyskanie pełnej gotowości do pracy w ciągu zaledwie kilku sekund, podczas gdy operator maszyny jest bezpieczny w kabinie. Dzięki temu rozwiązaniu, koparki o podobnych rozmiarach mogą mieć wspólny osprzęt. W ten sposób znacząco ogranicza się koszty logistyczne na placu budowy.

Nowe łączniki hydrauliczne HCS obejmują 5 modeli.  Przeznaczone są dla nośników o masie od 19 do 40 t, a ich dopuszczalne obciążenie robocze wynosi od 5 do 10 t. HCS mają możliwość współpracy z szeroką gamą maszyn CAT, m.in. z seriami koparek gąsienicowych 311-340 oraz kołowych M314-M322.

Według deklaracji producenta, nowe złącza zapewniają średnio o 37% lepszą przepustowość w porównaniu z wiodącymi na rynku konkurentami. Umożliwiają wydajną pracę z dużymi przepływami, dostosowanymi do potrzeb narzędzi hydromechanicznych stosowanych podczas prac wyburzeniowych oraz miejskich robót ziemnych. Nowe łączniki hydrauliczne to także wymierne korzyści ekonomiczne wynikające z kosztów użytkowania maszyn. Wysoka wydajność układu hydraulicznego skutkuje mniejszym zużyciem paliwa, a skrócony czas wymiany osprzętu sprawia, że operatorzy są bardziej skłonni do jego wymiany na bardziej dostosowany do bieżących potrzeb.

Konstrukcja nowych łączników typu S zapobiega zanieczyszczeniu układu hydraulicznego, chroni także newralgiczne węże i komponenty przed uszkodzeniem wewnątrz złączki. Wewnętrzne szybkozłączki mają średnio aż dziesięciokrotnie lepszą żywotność w porównaniu z wiodącymi konkurentami.

Firma Caterpillar zaimplementowała w złączach HCS nowe rozwiązania zapewniające niezawodne połączenie osprzętu w przypadku hydraulicznej utraty ciśnienia, zastosowała też wiodącą w branży technologię czujników ułatwiających sprzęganie maszyny z osprzętem. Dla zapewnienia bezpieczeństwa pracy, prawidłowe połączenie z nośnikiem jest zawsze potwierdzane na ekranie w kabinie operatora.

Polecamy produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.