[ATB] Nowości

Pełna kontrola z Bomag myCockpit 

Data publikacji:

Walce tandemowe BW 154 i BW 174 firmy Bomag, dzięki systemowi sterowania myCockpit umożliwiają operatorowi wybór spośród trzech intuicyjnych koncepcji obsługi. W zależności od preferencji kierowcy dostępne są: ekran dotykowy, obrotowy przełącznik z przyciskami oraz klasyczny dżojstik.

    Pełna kontrola z Bomag myCockpit 

Nowa generacja walców tandemowych BW 154 i BW 174 ze skrętem obrotowym jest dostępna w szerokości roboczej 1,5 lub 1,68 m i masie roboczej od 7,1 do 9,8 t. Do tego oferowane są różne wersje wyposażenia. Jako systemy zagęszczania dostępne są trzy technologie: Asphalt Manager 2, Vibration lub TanGO4 z oscylacją dzielonego bębna.

W przypadku Asphalt Managera jego obsługa została uproszczona tak, że automatycznie reguluje amplitudę lub jej efektywny kierunek w zależności od wybranej warstwy asfaltu. W ten sposób uzyskuje się optymalną jakość zagęszczania przy minimalnej liczbie przejazdów, a to oznacza oszczędność czasu i pieniędzy. Intuicyjne opcje ustawień pozwalają na większe wykorzystanie potencjału maszyny. Tryb roboczy Ecomode zapewnia już w standardzie maksymalną wydajność podczas zagęszczania, a opcjonalnie dostępne są walce z technologią Ecostop lub hybrydową.

Nowe możliwości sterowania

Efektywna praca wymaga ciągłego skupienia. Dlatego systemy sterownia Bomag pozwalają operatorowi stosować ergonomiczny system sterowania, który zapewnia wydajne i bezpieczne działanie. Obsługa dotykowa to innowacyjna odpowiedź firmy Bomag na postępującą cyfryzację w budownictwie drogowym.

W tym systemie wykorzystuje się możliwości, jakie daje 10” ekran dotykowy o wysokiej rozdzielczości, z intuicyjną nawigacją po menu i przejrzystą wizualizacją obsługi funkcji. Każdy operator maszyny może konfigurować własne, indywidualne ustawienia lub skorzystać z ustawień domyślnych. Szczególnie praktyczny jest również wstępnie ustawiony profil dla kierowcy ciężarówki, który znacząco ułatwia załadunek maszyny. Jednocześnie możliwe jest oczywiście konwencjonalne sterowanie za pomocą przełączników rozmieszonych w podłokietniku. Dodatkowy przycisk obrotowy na dźwigni sterującej umożliwia bezpieczną nawigację i wybór funkcji.

Nowoczesne stanowisko operatora 

Stanowisko operatora również zostało zaprojektowane zgodnie z zasadami ergonomii. Kabina posiada duże, przeszklone powierzchnie, dające pełen wgląd na obszar roboczy. Nawet przy zamkniętym oknie operator walca widzi krawędź bębna z bocznej pozycji siedzącej. Do dyspozycji operatora są: inteligentny system wentylacji, drugi monitor z tyłu kabiny, który pozwala kontrolować wszystkie parametry zagęszczania nawet podczas cofania, 4 dodatkowe lusterka na kabinie i ramie tylnej oraz aż 16 reflektorów roboczych w technologii LED.

Platformę operatora, w tym funkcje w podłokietnikach, można obrócić maksymalnie o 180° w prawo i o 75° w lewo. W opcji są też komfortowy fotel z amortyzacją pneumatyczną i elektroniczną regulacją ciężaru, aktywną wentylacją i ogrzewaniem oraz wewnętrznie regulowane lusterka przednie z ogrzewaniem. Kolejne opcjonalne dodatki poprawiające wydajność pracy to rozrzutnik wiórów, obcinacz krawędzi oraz interfejs technologii pomiarowej do przesyłania danych do aplikacji BOMAP, która jest niezbędna do cyfryzacji procesów.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.