[ATB] Nowości volvoŁadowarki kołowe

Volvo Construction Equipment testuje podczas mroźnej zimy

Data publikacji:

Volvo L25 Electric - pierwsza elektryczna, kompaktowa ładowarka kołowa w ofercie firmy Volvo Construction Equipment, sprawdziła się doskonale podczas mroźnej zimy, pomagając w utrzymaniu w czystości oblodzonych ulic Kolonii. Bezemisyjny model L25 Electric odgrywał kluczową rolę w zimowym świadczeniu usług komunalnych, w czwartym co do wielkości mieście w Niemczech.

Firma AWB Abfallwirtschaftsbetriebe Cologne jest odpowiedzialna za oczyszczanie ulic i usuwanie odpadów w Kolonii. Dba również o to, aby otaczająca miasto sieć autostrad była zawsze otwarta i bezpieczna dla podróżnych z całego regionu. Około 700 pracowników firmy stale jest gotowych do utrzymania około 2000 km głównych dróg, 600 km dróg dojazdowych i 500 km ulic mieszkalnych.

Do tak poważnego zadania w trudnych zimowych miesiącach, AWB wybrała solidnego partnera - firmę Volvo i jej lokalnego dilera Volvo Swecon Baumaschinenen. Szwedzki producent dostarczył AWB ładowarki kołowe L25 Electric, niezawodne maszyny o dużej mocy i wydajności niezależnie od panujących warunków. Ich wielkim atutem jest również brak emisji spalin, hałasu i wibracji, co sprawia, że jest to idealne rozwiązanie do pracy w zajezdni bez konieczności stosowania dodatkowych systemów wentylacji.

Ładowarki L25 Electric pracują w zajezdni AWB, obsługując transport żwiru na ulice miasta. Dr Bert Schröer, dyrektor ds. mobilności i zrównoważonego rozwoju w AWB Cologne stwierdził, że wybór rozwiązań Volvo był dobrym wyborem. Pojazdy o napędzie elektrycznym dobrze spisywały się nawet na dużym mrozie, a parametry pracy ładowarek spełniły oczekiwania firmy.

Volvo L25 Electric

Prezentowana ładowarka kołowa Volvo to najnowsze dzieło skandynawskiej firmy, w tak popularnym ostatnio segmencie maszyn z napędem elektrycznym. Zapewnia wysoką wydajność w każdych warunkach, a nie wywiera negatywnego wpływu na środowisko. Wyposażona jest w indukcyjny silnik elektryczny o mocy 36 kW, zasilany z akumulatora litowo-jonowego o pojemności 39 kWh. Przy zastosowaniu ładowarki pokładowej 230 VAC 16A, czas pełnego  ładowania wynosi ok. 12 h. Korzystając ze stacji szybkiego ładowania 400 VAC 32A, czas ten można skrócić do zaledwie 2 h. Orientacyjny czas pracy ładowarki, w zależności od obciążenia wynosi do 8 h.

Ciężar roboczy ładowarki to 5 t, jej parametry robocze wyglądają następująco: siła zrywająca 54,5 kN, maksymalny udźwig hydrauliczny 55 kN, ładowność wideł 2000 kg (80%), a maksymalna prędkość poruszania się 16 km/h.

Elektryczne ładowarki kołowe L25 Electric pracowały w Kolonii nieprzerwanie przez trzy zmiany, cały okres zimowy. W miesiącach letnich zapewnią wsparcie AWB dla prac transportowych odpadów drzewnych i innych towarów wielkogabarytowych.

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.