[ATB] Aktualności

eRobocze Show 2024 - maszyny w akcji

Data publikacji:

W dniach 7-8 czerwca w Lubieniu Kujawskim na terenie o powierzchni ponad 6 ha zgromadziło się ponad 100 wystawców eRobocze Show – dystrybutorów sprzętu budowlanego. Wydarzenie przyciągnęło uczestników z całej Polski, którzy mogli zapoznać się z najnowszymi technologiami i testować maszyny. Na miejscu zaprezentowano ponad 600 maszyn i urządzeń, z których ponad połowa była dostępna dla operatorów.

    eRobocze Show - maszyny w akcji

 

Podczas targów miały miejsce specjalne pokazy eRobocze Arena, w których uczestniczyli demo operatorzy firm Mecalac Polska i Yanmar Construction. Swoje show i prelekcje zorganizowały również firmy:DT-Automatyzacja (Oilquick MTS), LiuGong Dressta Machinery, Liebherr Polska, Interhandler (JCB), Wacker Neuson, Kubota, Sany Polska, Bergerat Monnoyeur (CAT), Broker Maszyny, Bobcat, XCMG.

Na targach zaprezentowano również wiele nowości, w tym premierowe pokazy maszyn. Bobcat po raz pierwszy w Polsce pokazał ładowarkę burtową S650, a Interhandler (JCB) zaprezentował technoogię Pothole Pro do szybkiego łatania dziur w drogach (więcej na ten temat na s. 31-32 tego wydania atb – przyp. red.). Wystawcy pokazali także maszyny elektryczne, które, mimo wyzwań związanych z infrastrukturą ładowania, cieszą się rosnącym zainteresowaniem. Alternatywą dla napędu elektrycznego są napędy wodorowe, oferujące szybki czas tankowania, długi zasięg operacyjny oraz brak emisji zanieczyszczeń.

 

 

Ekologia i nowe technologie

Duże zainteresowanie wzbudził osprzęt włoskiej produkcji firmy MB Crusher, który pozwala na przetwarzanie materiału odpadowego bezpośrednio na miejscu budowy, wpisując się w trend Zero Waste. MB Crusher zaprezentował łyżki przesiewające, kruszące, rozdrabniająco-przesiewające, a także głowice frezujące i chwytaki do sortowania.

 

Zmagania operatorów

Drugiego dnia targów odbyły się tradycyjne Zawody Polskiej Ligi Operatorów, organizowane przez Stowarzyszenie Operatorów Maszyn Roboczych Operator. W zawodach zmierzyli się operatorzy z całej Polski, konkurując na koparko-ładowarce JCB 3CX Pro, koparce Takeuchi 260 oraz przy użyciu systemu Unicontrol. Zwycięzcami zostali Rafał Sitek, Adam Kaczor, oraz Łukasz Dominiak.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.