[ATB] Aktualności

Mecalac Revotruck z prestiżową nagrodą

Data publikacji:

Firma Mecalac zdobyła nagrodę Red Dot Design Awards: „Best of the Best” za innowacyjność i design zorientowany na bezpieczeństwo w nowym wozidle Revotruck. Nagrody Red Dot Design Awards to prestiżowe wyróżnienie w zakresie projektowania produktów.

    Mecalac Revotruck z prestiżową nagrodą

Chociaż wozidła budowlane stanowią skuteczną metodę transportu znacznych ilości materiału, są one również przyczyną blisko 1/3 wszystkich wypadków związanych z transportem na placach budowy. Wynika to przede wszystkim z ograniczonej widoczności spowodowanej obciążeniem frontu podczas jazdy do przodu. Aby zminimalizować to ryzyko, projektanci firmy Mecalac przeprowadzili obszerną analizę, identyfikując widoczność, stabilność i zwrotność stanowiące krytyczne obszary wymagające uwagi. Efektem jest zaprojektowana od podstaw innowacyjna koncepcja Revotruck, doceniona przez jury konkursu Red Dot Design Awards: – Revotruck jest imponująco wielofunkcyjny i wykazuje cechy quasi-transformacyjne w zakresie bezpieczniejszego transportu materiałów.

Widoczność, dostęp, stabilność

Pierwszym elementem składowym koncepcji Revotruck jest obrotowa kabina, która zapewnia widoczność we wszystkich kierunkach i eliminuje konieczność ręcznego manewrowania. Taka konstrukcja daje możliwość pełnej koncentracji na pracy i otoczeniu, przy jednoczesnym zachowaniu prawidłowej i wygodnej postawy. Cechą charakterystyczną Revotruck jest również zastosowanie 4 szerokich punktów dostępu w każdym rogu stanowiska operatora, co daje bezpieczny dostęp do maszyny, niezależnie od położenia kabiny. Do tego wszystkiego zaliczyć trzeba również sztywne podwozie (centralne oscylacje do 20°) - efektem jest wysoka stabilność i przyczepność praktycznie w każdych warunkach.

A jeśli chodzi o samą nagrodę dla Revotruck, to kolejne wyróżnienie przyznane z tego tytułu dla firmy Mecalac. Wśród nich znalazły się już także: „Grand Prix matériel” DLR (Francja), Plantworx Innovation Award (Wielka Brytania), „Grand Prix matériel” DLR (Francja), Plantworx Innovation Award (Wielka Brytania) i „Premio Potencia” (Hiszpania).

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.