Nowy walec Bomag BMP 8500 w ofercie firmy HKL Baumaschinen

Data publikacji:
Wszechstronny przegubowy walec Bomag BMP 8500.

HKL Baumaschinen jest największą w Niemczech firmą wynajmującą maszyny budowlane, kontenery i ogrodzenia dla sektora branż budownictwa, zakładów komunalnych itd. Oferta firmy obejmuje jednak zarówno wynajem, jak i sprzedaż nowych i używanych maszyn budowlanych tak znanych producentów jak Kramer, Kubota, New Holland, Bomag oraz Tracto-Technik. Oddziały HKL zlokalizowane są również w Austrii i Polsce i warto w tym miejscu wspomnieć, iż w naszym kraju firma obchodzi w tym roku 30-lecie swojej działalności.

Asortyment maszyn i urządzeń wynajmowanych przez HKL liczy już  powyżej 45 tys. pozycji. Można tutaj wymienić maszyny takie jak: koparki kompaktowe, minikoparki, ładowarki kołowe, walce, kompresory, samochody służące do transportu, generatory, maszyny teleskopowe, systemy przestrzenne i inne. HKL świadczy do tego sprawnie usługi serwisowe oraz prowadzi sprzedaż części zamiennych. Obsługa klienta jest więc kompleksowa. Centrala HKL Baumaschinen w Polsce mieści się w Poznaniu. Oprócz tego prowadzone są oddziały w Gdańsku, Toruniu, Wrocławiu, Rudzie Śląskiej oraz w Krakowie.

Nowość w ofercie - walec Bomag BMP 8500

Nowym produktem w ofercie wynajmu i sprzedaży w kategorii „Walce i zagęszczarki” jest przegubowy walec Bomag BMP 8500 o masie około 1,6 tony. Ten uniwersalny model zapewnia optymalne wyniki zagęszczania podłoża w rowach, kanałach, sprawdzi się także podczas układania rurociągów. 

Napęd walca stanowi trzycylindrowy, wysokoprężny silnik Kubota D 1005 o mocy 14,5 kW. Jednostka ta spełnia wymagania normy emisji spalin Stage V/ Tier4f. Dwubiegowa, hydrostatyczna przekładnia zapewnia prędkość przód/ tył 1,2 km/h na biegu pierwszym oraz 2,8 km/h na drugim. Maksymalna zdolność do pokonywania wzniesień bez lub z wibracjami to 55o i 45o. Siła odśrodkowa walca wynosi przy tym 72/36 kN, a częstotliwość wibracji 42 Hz. Niewielki walec BMP 8500 w swojej klasie może poszczycić się wieloma innowacyjnymi rozwiązaniami, które zapewniają wysoką jakość zagęszczania, a do tego komfort i bezpieczeństwo podczas wykonywanej pracy.

Model BMP 8500 jako pierwszy zdalnie sterowany walec uniwersalny jest w stanie określić, czy praca została ukończona. Poprzez opcjonalną funkcję Economizer jego operator uzyskuje informację, że uzyskane zostało optymalne zagęszczenie gruntu. Sterowanie maszyną odbywa się drogą radiową/kablową, poprzez pilota, co nie tylko usprawnia pracę, ale daje operatorowi większy komfort. Co ważne, ze względów bezpieczeństwa, jeżeli operator zbliży się do maszyny, Boss czyli Bomag Operator Safety System, automatycznie zatrzymuje napęd jezdny. Ponadto, przy kącie przechylenia bocznego powyżej 45o następuje automatyczne wyłączenie silnika. Jest tu również przełącznik odłączający akumulator oraz funkcja automatycznego wyłączenia maszyny przy niskim poziomie oleju.

Solidna konstrukcja

Walec firmy Bomag należy również docenić za jakość wykonania i wytrzymałość całej konstrukcji. Obudowa zespołu napędowego jest całkowicie zamknięta, nie ma więc obaw o przenikanie do wnętrza maszyny wody lub zanieczyszczeń czy uszkodzenia instalacji. Pokrywa silnika wykonana z kompozytu odpornego na uderzenia zapewnia pełną ochronę. Hydrostatyczny przegubowy układ kierowniczy nie wymaga specjalnej konserwacji.

W kwestii parametrów roboczych oryginalny rozszerzacz bębna umożliwia szybkie dostosowanie szerokości roboczej od 610 do 850 mm, walec posiada dwukierunkowy układ drgający, inteligentny układ sterowania drganiami (IVC), a także moduł serwisowy Easy Service Concept, który obejmuje układ diagnostyczny z wyświetlaczem kodów zakłócenia oraz licznik przepracowanych godzin. Opcjonalne wyposażenie walca obejmuje olej hydrauliczny spełniający normy środowiskowe, bęben gładki, ładowarkę do telefonu, zgarniacze 610/850 mm, specjalny lakier itd.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.